Bitcoin a ostatní kryptoměny budou v EU pod přísným dohledem – Přichází nový návrh

Bitcoin a ostatní kryptoměny budou v EU pod přísným dohledem - Přichází nový návrh

Evropská komise předložila nový návrh, podle něhož mají být zablokovány všechny anonymní směnárny na kryptoměny a BTC. Má se tak omezit praní špinavých peněz.

Všechny subjekty, firmy a fyzické osoby, které pracují s kryptoměnami. Hlavně ty, které nabízejí možnost nákupu a prodeje kryptoměn, budou s velkou pravděpodobností na území EU pod větším dohledem. Evropská komise plánuje předložit návrh, který výrazně zpřísní regulaci kryptoměn.

Podle tohoto návrhu musí poskytovatelé služeb v oblasti obchodování kryptoměn a BTC od zákazníka získat hlavně číslo bankovního účtu, jméno a příjmení. A další důležité informace, na základě nichž případná kontrola nebo inspekce dokáže identifikovat majitele peněženky.

Přečti si také: Bitcoin spadl pod 30 000 USD – Toto letní období patří k nejhorším v celé historii kryptoměn

Jaké regulace platí nyní pro nákup BTC?

Aktuálně jediná podmínka, která platí pro poskytovatele krypto služeb v oblasti změny kryptoměn, je verifikace klienta, který koupí nebo prodá kryptoměny nad částku 1 000 EUR. Všechny transakce nad tuto hodnotu mohou být schváleny pouze tehdy, pokud klient poskytne ověření pomocí KYC. I v tomto případě je to dosti sporné. Již dříve se spekulovalo, zda nebude rozumnější snížit tuto hranici na 0 USD. Úřady by tak lépe dokázaly identifikovat případného výtržníka, který je obviněn z trestného činu.

Na burze Binance, abyste mohli obchodovat, nepotřebujete zatím verifikaci KYC. Zároveň se jedná o ověřenou burzu, která funguje roky, a má velmi nízké poplatky. Vytvoř si účet přes náš link a začni obchodovat již nyní s 5% slevou na poplatcích. 

»» Začít obchodovat na Binance ««

Mohlo by tě také zajímat: Jak obchodovat Bitcoin v horších časech? Tato strategie dokáže generovat slušné zisky

The post Bitcoin a ostatní kryptoměny budou v EU pod přísným dohledem – Přichází nový návrh appeared first on TRADING11.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK