BTC z hacku burzy Bitfinex v roce 2016 se začaly záhadně pohybovat

BTC z hacku burzy Bitfinex v roce 2016 se začaly záhadně pohybovat

Zatímco krypto komunita byla svědkem historického dne díky zalistování Coinbase, v tomto dnu byly také zaznamenány zprávy o starém hacku. Dotyčný incident, hack burzy Bitfinex v roce 2016, se dostal do popředí  poté, co bylo oznámeno, že hackeři začali přesouvat ukradené kryptoměny poprvé od 30. listopadu 2020.

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

BTC z hacku burzy Bitfinex v roce 2016 se začaly pohybovat

Whale Alert tweetoval 14. dubna, že velké množství BTC spojené s hackem Bitfinex 2016 je nyní v pohybu. Celková částka dosahuje více než 750 milionů USD, i když by toto číslo mohlo být větší.

Proběhlo více než 30 transakcí, přičemž došlo k přesunu zhruba 11 799 BTC. Pachatelé přesunuli některé BTC z hacku i v loňském roce, ale transakce se nyní stávají aktivnějšími. K tomuto vývoji došlo, když Bitcoin dosáhl nových maxim, těsně pod 65 000 dolary. Hackeři se možná snaží profitovat z nynějšího vrcholu daného aktiva.

Analytici nevěří, že transakce budou mít okamžitý dopad na cenu BTC. Celková částka přesunutých BTC je pouze 10% z celkové částky odcizených BTC. Většina burz bude mít implementovaná opatření, která zabrání inkasování, ale hackeři stále mají i jiné prostředky, jak je zlikvidovat.

Adam Cochran, partner společnosti Cinneamhain Ventures, napsal: „BTC z hacku Bitfinexu v roce 2016 jsou jedny z nejvíce sledovaných na světě a jsou uvedeny v černých listinách. Žádná burza je nezpracuje. V zásadě je nikdy nelze vyplatit.“ Tento problém s likvidací vedl některé k tvrzení, že se hacker možná pokouší vyvolat strach na trhu, aby pomohl krátké pozici. To by byl nepřímý způsob, jak využít výhody.

 

Hack 2016 Bitfinex byl jedním z největších v historii trhu. Incident vyvolal v průmyslu šokové vlny. Bylo odcizeno 119 756 BTC v hodnotě více než 7,5 miliardy USD při dnešních cenách, což způsobilo pád trhu o více než 20%.

Případ se částečně uzavřel a za útok byli zčásti zodpovědní dva izraelští bratři. Od té doby se přibližně 1–2% ukradených BTC příležitostně přesunulo – v listopadu 2020 byly přesunuty BTC za 97 milionů dolarů. K této dávce 63 transakcí došlo také v době, kdy BTC dosahoval nových cenových maxim.

Bitfinex zákazníky kompenzoval, ale incident poškodil jeho pověst. Burza byla zapojena do několika dalších kontroverzí, například použití finančních prostředků společnosti Tether k pokrytí 850 milionů dolarů ve fondech chybějících od poloviny roku 2018.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Originální článek BTC z hacku burzy Bitfinex v roce 2016 se začaly záhadně pohybovat pochází z webu CryptoSvet.cz.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK