Čínská vláda zřejmě nemá dost. Tentokrát upozorňuje na riziko stablecoinů! Jak zareaguje trh?

V Číně se zřejmě situace ohledně kryptoměn vůbec neuklidní. Čínská centrální banka vyjádřila velké obavy z rizika, které pro globální finanční systém představují stablecoiny.

Přečtěte si také: Rusko se chystá na čínský scénář! Přijde k úplnému zákazu kryptoměn?

Dokáží čínské útoky opět zasáhnout trh?

Se zprávou přišla televize CNBC, která se opírá o prohlášení zástupce guvernéra Čínské lidové banky Fan Yifei. Úředník vyjádřil obavy z hrozby, kterou stablecoiny, například Tether (USDT), představují pro celý finanční systém. Podle Fana se musíme podívat zejména na rychlost, jakou se vyvíjejí soukromé platební systémy. V zájmu Čínské banky je však přesný opak. Podle vyjádření úředníka je jejich cílem bojovat proti monopolům a neuspořádané expanzi kapitálu.

“Stablecoiny vytvořené komerčními organizacemi a zejména globální stablecoiny mohou přinést různá rizika a výzvy pro mezinárodní měnový systém.”

Zajímají tě grafy a chceš se naučit obchodovat? Přidej se do naší  VIP skupiny, kde tě naši tradeři a lektoři naučí obchodovat na burze. Aktuálně je VIP členství v  50 % slevě.

Čínská vláda už přitom v minulosti přijala opatření, která zabrání šíření stablecoinů v zemi. Viceguvernér banky zdůraznil, že je čeká stejný osud jako například společnost Ant Group a Alibaba. Fan Yifei zdůraznil i důležitost čínského systému digitálních jüanů, který jim dopomůže v boji proti monopolům.

Stanovisko Fana se dotklo i samotného Bitcoinu, který je podle něj nástrojem spekulací a představuje potencionální hrozbu pro finanční a sociální stabilitu země.

Mezitím se některé z největších platebních společností, jako například Visa, rozhodly jít opačným směrem.

“Stablecoiny jsou na nejlepší cestě stát se důležitou součástí širší digitální transformace finančních služeb a Visa se bude s nadšením podílet na podpoře vývoje.”

Chtěli byste i vy vytvářet kvalitní analýzy a následně z nich profitovat? Neztrácejte čas a přidejte se do naší VIP skupiny, kde se dozvíte vše podstatné. Analýzy grafů altcoinů a Bitcoinu, množství tržních updatů a názory profesionálních obchodníků najdeš přímo zde.

The post Čínská vláda zřejmě nemá dost. Tentokrát upozorňuje na riziko stablecoinů! Jak zareaguje trh? appeared first on TRADING11.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK