Coinbase vylepšuje nabídku – za držení USDC vám vyplatí 4% úrok bez dalších poplatků a limitů!

Coinbase vylepšuje nabídku - za držení USDC vám vyplatí 4% úrok bez dalších poplatků a limitů!

Jedna z největších krypto burz Coinbase oznámila přes svůj blog důležitou zprávu pro tradery, kteří mají ve svém portfoliu USD Coin (USDC). Burza za půjčování vašich USDC nabízí výnos 4 %. Zpráva přišla jako reakce na zvýšený zájem o tento token. Zpráva také uvádí, že Coinbase nabídne traderům mnohem lepší výnos než běžný spořicí účet v USA.

Mohlo by tě také zajímat: Regulátor v UK zakázal aktivity Binance – Burza na to reaguje a uklidňuje tradery

Lepší podmínky ve srovnání s běžným spořením

I v tomto případě existují určité nevýhody. Burza Coinbase uvádí, že půjčování USDC není chráněno federální korporací pro pojištění vkladů a ani korporací na ochranu investorů do cenných papírů. Většina standardních spořících účtů v USA poskytuje svým zákazníkům výnos, který je nižší než 1%. Je to tedy mnohem méně než v případě krypto platforem, kde se běžný výnos za půjčování stablecoinů pohybuje na úrovni 8%.

“Vysoké úrokové sazby mohou být velkým lákadlem. Mohou však představovat určitou míru rizika. Vaše aktiva se mohou půjčit neidentifikovaným třetím stranám, kde budou podléhat úvěrovému riziku. Následkem těchto faktů můžete o svá aktiva přijít.”

V minulosti byl výnos pro daný produkt na úrovni 1,25%. Burza Coinbase ještě v červnu 2020 oznámila nečekané snížení výnosů o 0,15%. Aktuálně nabízené výnosy ve výši 4% představují pro burzu Coinbase potenciální zvýšení úroků pro hodlery USDC o více než 2 500%.

V době psaní tohoto článku je USDC v žebříčku kryptoměn z hlediska tržní kapitalizace na osmém místě s hodnotou více než 25 miliard USD. Největším stablecoinem na trhu nadále zůstává Tether (USDT), který je celkově na třetím místě s tržní kapitalizací 62,5 miliardy USD.

Mohlo by tě také zajímat: Crypto.com ohlásilo jednu z největších spoluprací, jakou jsme měli v krypto světě – Objeví se na závodech F1

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

The post Coinbase vylepšuje nabídku – za držení USDC vám vyplatí 4% úrok bez dalších poplatků a limitů! appeared first on TRADING11.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK