Elon Musk potvrdil, že Tesla bude znovu přijmat Bitcoin

Elon Musk potvrdil, že Tesla bude znovu přijmat Bitcoin

Generální ředitel Tesly a SpaceX Elon Musk se zúčastnil virtuální bitcoinové konference „The B Word“, která se konala včera. Musk uvedl, že Tesla začne znovu přijímat Bitcoin (BTC), a zopakoval své cíle v oblasti obnovitelné energie pro toto odvětví.

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

Tesla pravděpodobně začne znovu přijímat platby v BTC

“Chci udělat trochu více due diligence, abych potvrdil, že procento využití obnovitelné energie, která se používá při těžbě Bitcoinu je alespoň 50% nebo více,” uvedl Musk během konference. “Pokud ano, Tesla s největší pravděpodobností obnoví přijímání Bitcoinu.”

Tesla začala přijímat BTC v březnu a poté pozastavila platby o měsíc později kvůli obavám o energii. Musk neuvedl datum, do kdy očekává obnovení bitcoinových plateb.

Z Muskových prohlášení však vyplývá, že platby lze obnovit poměrně brzy. Poznamenal, že odvětví těžby Bitcoinu se „posouvá mnohem více směrem k obnovitelným zdrojům“ a dodal, že v Číně byly odstaveny někteří z největších těžařů BTC využívající energii získanou z fosilních paliv.

Jaké kryptoměny drží Elon Musk?

Během konference Musk odhalil své osobní investice v kryptoměnách i investice své firmy. “Vlastním Bitcoin, Tesla vlastní Bitcoin, SpaceX vlastní Bitcoin, já osobně vlastním ještě trochu Etherea a samozřejmě držím Dogecoin,” řekl.

Musk později objasnil, že jeho společnosti investovaly pouze do samotného Bitcoinu. Dodal, že i on primárně investoval do největší kryptoměny, přičemž jeho podíly BTC mají mnohem větší hodnotu než jeho ETH a DOGE.

Musk nezveřejnil žádné investiční částky. Je však známo, že Tesla drží BTC v hodnotě přibližně 1,4 miliardy USD.

Pozoruhodný je také Muskův komentář ke SpaceX. Začátkem tohoto roku se generální ředitel SkyBridge Anthony Scaramucci domníval, že SpaceX drží BTC, ale tuto skutečnost Musk nepotvrdil, až dodnes.

Starlink by mohl pomoci škálování

Musk také diskutoval o obavách ohledně propustnosti BTC. Souhlasil s kritiky Bitcoinu, že blockchain kryptoměny „prostě nemůže škálovat“ mnoho transakcí na celosvětové úrovni a uvedl, že je nutná druhá vrstva.

Musk však dodal, že vyšší požadavky na data pro provozovatele uzlů blockchainu by mohly být možné, jak se zvyšuje rychlost internetového pásma. Poznamenal, že jeho společnost pomůže zvýšit šířku pásma. “Pokud to neudělá někdo jiný, Starlink to určitě udělá,” uvedl Musk v souvislosti se satelitními internetovými službami SpaceX.

Musk dále uznal možnost zabudování těžařských zařízení do terminálů SpaceX Starlink a ohřívačů prostoru.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Originální článek Elon Musk potvrdil, že Tesla bude znovu přijmat Bitcoin pochází z webu CryptoSvet.cz.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK