Enjin Coin se stane první herní kryptoměnou

hra, sandbox, herní, tokeny enjin

V Japonsku se stane Enjin Coin (ENJ) první herní kryptoměnou, která přeskočila přísné regulační překážky ze strany vlády. Herní token tak má být povolen pro používání v zemi.

Herní token ENJ

Podle tiskové zprávy ze dne 19. 1. 2020 dostal Enjin Coin oficiální povolení stát se virtuální měnou používanou ve videoherním průmyslu. Povolení udělil tamní regulační orgán, který dohlíží na kryptoměnové burzy, JVCEA.

Podle tiskové zprávy bude token uveden na japonské burze Coincheck 26. ledna letošního roku, což ve finále znamená, že zájemci budou moci nakupovat ENJ za japonský jen. Coincheck patří mezi jednu z největších kryptoměnových burz v Japonsku.

Generální ředitel společnosti Enjin Maxim Blagov o povolení tokenu ENJ v Japonsku řekl:

„Od Super Maria po Pokémony a Final Fantasy je Japonsko domovem průkopnických her, které si v popkultuře drží trvalé místo. Věříme, že některé z nejlepších blockchainových her na světě budou pocházet z japonského herního průmyslu.“

Herní průmysl a Enjin

Společnost Enjin stojící za NFT tokenem ENJ poprvé vstoupila na japonský trh v roce 2019 ve spolupráci s blockchainovou společností HashPort. Ta se snažila přinést ekosystém Enjinu na videoherní trh v zemi.

Generální ředitel HashPortu Seihaku Yoshida o společnosti Enjin prohlásil:

„Enjin přijal odvážný závazek vstoupit na japonský trh v roce 2019 odhodlaný rozvíjet své podnikání ve videoherním průmyslu bez ohledu na zdejší podmínky. Po více než roce náležité péče je schválení a zařazení Enjin Coin na Coinchceck důležitým milníkem pro společnost a přijetí její blockchainové platformy v Japonsku.“

Závěr

Mnoho odborníků na kryptoměny uvádí, že videoherní průmysl je díky své velmi populární povaze důležitý pro masovou adopci kryptoměn. V době psaní článku se cena tokenu ENJ pohybuje okolo 0.34 USD dle KMC.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK