Hodl, nebo hold – nejedná se o překlep

hold hodlhold hodl

V poslední době jste na stránkách Kryptomagazínu mohli zaregistrovat slova hodl či hodlovat. Možná vás napadlo, jestli to není chyba nebo překlep. Hodl se totiž nápadně podobá slovu hold a i význam, který představuje, je prakticky totožný.

Tip redakce: [Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (1. díl) – Riziko

Jak to vlastně je?

Pokud dnes v kryptosvětě používáme slovo hodl, je to v pořádku. Termín hodl je užívaný mírně ironicky k pojmenování způsobu držení kryptoměny bez ohledu na to, co se stane s jeho cenou. Podobně se hold používá při obchodování s ostatními aktivy (komodity, akce, měny), při očekávání změny cen.

Přečtěte si též: [Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (2. díl) – Kapitál

Jak termín hodl vznikl?

Poprvé se objevil  na diskuzním fóru Bitcoin v roce 2013. Použil jej člen jménem GameKyuubi pod názvem „I AM HODLING“, takže to byl původně přece jen překlep.

Z příspěvku nakonec vyplynulo, že byl opilý a chtěl vyjádřit skutečnost, že drží BTC navzdory vážnému pádu, který právě nastal.

Od té doby se tento nesprávně napsaný pojem stal velmi populárním ve světě Bitcoinu a kryptoměn. Kdykoliv někdo říká, že hodluje nebo navrhuje hodl, znamená to, že věří, že mince, které má v držení, budou jednoho dne ziskové.

Více se dozvíte v článku [Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (3. díl) – Portfolio

Hodl se používá v dvou případech

– Pokud cena kryptoměny, na kterou odkazuje, výrazně vzrostla. Je to něco jako říct „držte se své investice, protože v budoucnosti může získat ještě větší hodnotu“. Ale i naopak o velkou část zisku můžete přijít.

– Pokud cena kryptoměny, na kterou odkazuje, výrazně klesla. V těchto případech musí být investoři přesvědčení, aby pokračovali v držení mince. Věří totiž, že jejich základní investiční práce je správná a v konečném důsledku bude vykoupená obrovskými výnosy. Avšak i v tomto případě existuje riziko, že o své investice příjdou…

Mohlo by vás rovněž zajímat – [Seriál] Plánujeme nákup kryptoměn k hodlování (4. díl) – Je vhodný čas pro vstup?

Na závěr

Hodling se zařadil mezi bežně používané termíny v kryptosvětě. Svým způsobem je to strategie, když dlouhodobě držíte svou investici. Není na tom nic špatného, je třeba však vědět, proč ji držet. Pokud jste si svou strategii připravili důkladně, máte velkou šanci na úspěch. Pomoci vám mohou i články z Kryptomagazínu. Ovšem pokud vstupujete do obchodu bez důkladně připraveného investičního plánu, snadno se může stát, že hodling nebo kterákoliv jiná strategie jednoduše selže.

Zdroj: https://hackernoon.com

The post Hodl, nebo hold – nejedná se o překlep appeared first on KRYPTOMAGAZIN.cz.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK