[Polední zprávy] • FOMO o PayPalu naskakujícího do kryptoměn zvedlo cenu BTC • a další novinky

zprávy, news

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

V pondělí (22. června) Bitcoin prudce stoupl nad 9 700 USD po nepotvrzené zprávě od společnosti Coindesk, že poskytovatel online platebních řešení PayPal se chystá nabídnout v blízké budoucnosti přímý nákup a prodej kryptoměn svým 325 milionům uživatelů. Jeden nejmenovaný zdroj údajně sdělil pro Coindesk, že očekává, že PayPal uvede tuto funkci do příštích tří měsíců.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny

Jesse Powell, CEO Kraken, píše 22. června: PayPal podporující bitcoiny bude pro přijetí úžasný. Věřit ale, že společnost „změní svou politiku, týkající se uzavírání účtů“, je naivní, jak vysvětlil Powell dále: „Stále jsou centralizovaným bodem a vláda bude i nadále přikazovat finančnímu systému mimosoudní sankce. Not your keys … “ Jimmy Song v tweetu komentoval, že PayPal je ta firma, která zmrazila účet Wikileaks a trvalo jen deset let, než se kruh uzavřel.

Bývalý správce hedgeových fondů Wall Street a prominentní investor Mike Novogratz nedávno řekl, že Bitcoin by mohl brzy prolomit hranici 10 000 USD a skočit na 20 000 USD. Poznamenal také, že digitalizace peněz už začala celosvětově a USA musí dohonit další národy, jako je Čína. Řekl, že 93 % všech transakcí v Číně je dokončeno elektronicky, zatímco USA evidentně zaostávají.

Bitcoinová ATM společnost LibertyX dnes oznámila, že nyní umožňuje svým zákazníkům nakupovat bitcoiny za hotovost na 20 000 maloobchodních místech po celých Spojených státech po dohodě, uzavřené s obchody 7-Eleven, CVS a Rite Aid. Nákup je prostřednictvím aplikace pro iOS nebo Android, která je poté naskenována v zúčastněném maloobchodním místě.

Kryptoburzy, banky, firmy

V nedávném oznámení společnost představila KPMG Chain Fusion. Cílem projektu je pomoci firmám zabývajícím se správou kryptoaktiv pro institucionální klienty. Nová sada schopností bude schopna pomoci zákazníkům při řízení a řešení globálních regulačních hledisek pro silné systémové kontroly a procesy pro kryptoaktiva. Pomůže také klientům při řešení řady složitých základních problémů, kterým čelí organizace, které soutěží na institucionálním trhu kryptoaktiv.

Regulace, CBDC

Digitální měny centrální banky jsou i nadále populárním tématem diskuse, přičemž Čína vzhledem k pokroku plánovaného projektu digitálního jüanu dominuje. 22. června bývalý vedoucí pracovník centrální banky odhalil, že země dokončila infrastrukturu backendu pro svou plánovanou CBDC. Zatímco čínská elektronická platba v elektronické měně, neboli DCEP, již nějakou dobu probíhala, vznik Libry od Facebooku v roce 2019 údajně zrychlyl tuto vývojovou cestu. Několik dalších zemí také oznamuje svůj záměr vyvinout vlastní suverénní digitální „mince“.

Regulační orgány v Japonsku mohou mít větší tendenci schvalovat nové virtuální měny pro obchodování, pokud mají větší finanční transparentnost a nejsou zapojeny do hazardních her pomocí dApps. Podle nové zprávy společnosti Xangle Research o japonských předpisech o digitálních aktivech může finanční dozorce země (Financial Services Agency, FSA) konkrétně říci, že kryptofirmy mohou být schváleny, pokud nepodporují decentralizované aplikace (dApps) s hazardními hrami nebo anonymními funkcemi. Například Xangle a Quantum (QTUM), kryptoměna, která byla nedávno zpřístupněna pro obchodování na japonské kryptoburze Coincheck.

Blockchain, technologie

Nanjing, hlavní město čínské východní provincie Ťiang-su, je podle místních zpráv jedním z prvních měst v Číně, které využívají technologii blockchainu a vydávají na blockchain tzv. „Spotřebitelské poukázky“ jako druh stimulačního balíčku. Tyto poukázky lze vyměnit za věci, jako je jídlo, doprava a elektronika.

Tip: Pokud vám naše zprávy přinesly užitečné informace a zvažujete pořízení VPN, můžete podpořit vydávání zpráv pomocí tohoto odkazu pro nákup Nord VPN

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK