[Polední zprávy] • Velryba spustila převod 50 000 000 USD v BTC na Binance • Polkadot (DOT) vstupuje do top 7 po 80% explozi • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Dojde ke korelaci trhu? To snad ví jen jasnovidec. Stále pracujeme s odhady založenými na historických datech, takže nemáme žádnou jistotu. Čím více jde Bitcoin do strany, tím více věříme tomu, že jde o hru ze strany někoho „velkého“. Pokud se jedná o distribuci, může se jednat o velký pád. Objemy celkově jsou špatné, a pokud to tak půjde dál, v budoucnu může kvůli nízké likviditě dojít k propadu. Situace je ale nejistá a může klidně dojít k obratu k lepšímu. Nicméně tento měsíc to s cenou nevypadá dobře a možná je lepší se přiklonit na stranu těch, co předpokládají propad. Za několik dnů je konec měsíce, doufejme, že budeme znát výsledek.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Dochází na trhu k distribuci? Poslední přehled trhu pak najdete zde: Bitcoin propadl během devíti dní o 1 000 USD! Dostali jsme se až na 11 400 USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Velryba spustila převod 50 000 000 USD v BTC na Binance. Analytici předpovídají, co bude dál

Nejnovější masivní transakce způsobuje rozruch mezi kryptoobchodníky. Velký anonymní držitel BTC právě převedl 4 500 BTC v hodnotě více než 50 milionů USD za poplatek 22 USD. Na transakci poprvé upozornil robot na pozorování velryb WhaleAlert. Původní peněženka je aktivní od doby příchodu první transakce BTC, a sice od 6. února. Od té doby odeslala a přijmula nemalé množství Bitcoinů ve více než 160 transakcích.

Sledování trhu: Polkadot (DOT) vstupuje do top 7 po 80% explozi, Bitcoin půjde dolů?

Bitcoin a většina trhu ztrací hodnotu, zatímco Polkadot (DOT) pokračuje ve svém růstu a úspěšně proniká do top 10 nejlepších dle tržní kapitalizace. Kryptotrh za posledních 24 hodin ztratil 20 miliard dolarů z tržní kapitalizace, protože většina krypta je v červené barvě. Aktuální bitcoinové minimum je na 11 100 USD, zatímco Ethereum dosáhlo cíle 370 USD.

Tether překonává Paypal a Bitcoin v průměrné hodnotě denního převodu

Průměrná denní hodnota převodu pro Tether podle nedávného výzkumu překonala hodnotu Bitcoinu a PayPal. Zpráva společnosti CoinMetrics odhalila, že 7denní průměrná hodnota převodu měny Tether dosáhla k 20. srpnu více než 3,55 miliard dolarů. To je přibližně o 20 % více než v případě BTC, což bylo podle výzkumu 2,94 miliardy dolarů.

Burzy, banky, firmy

Coincheck: Od hackerského útoku k zahájení prvního japonského IEO

Populární japonská kryptoburza Coincheck, která byla hacknuta v roce 2018, se nyní stává první japonskou burzou, která v zemi nabízí Initial Exchange Offering (IEO). Informace zveřejnila tato platforma v nedávné tiskové zprávě, kde dále vysvětlují, jaké nové plány mají do budoucna.

Flare, partner Ripple, chce spojit ekosystémy Ripple a Etherea

Flare Networks, projekt financovaný XRP přišel s myšlenkou integrace obousměrného trustless mostu se sítí Ethereum. Očekává se, že zajištění této interoperability bude jedním z prvních návrhů řízení, o nichž bude komunita hlasovat.

Ribbit Capital založila svůj SPAC pomocí IPO s 350 miliony dolarů 

Společnost Ribbit Capital, která je investorem do společností jako Coinbase a Robinhood, požádala o akvizici společnosti IPAC ve výši 350 milionů USD. Ke spojení by mělo dojít s jejich společností pro speciální účely (SPAC).

DeFi

DeFi překonává ve fondech 7 mld. USD, ale jen šest projektů drží 90 % kapitálu

Celková hodnota kapitálu uzamčeného v protokolech decentralizovaného financování (DeFi) vzrostla o 271 % za méně než dva měsíce a podle DeFi Pulse poprvé překročila 7 miliard dolarů. Pokud současná míra růstu bude pokračovat i nadále, do konce roku 2020 bude mít DeFi hodnotu přes 27 miliard dolarů.

Útoky, podvody

Šifrování prohlížečů je zpět, neboť útoky v poslední době prudce stouply o 163 %

Nárůst cen krypta byl od března doprovázen vlnou cryptojack útoků. Podle nového výzkumu zveřejněného kybernetickou společností Symantec došlo ve druhém čtvrtletí 2020 ke zvýšení útoků v prohlížečích o 163 %. O rok dříve počet útoků formou cryptojacking (od března 2019) prudce klesal, a to zejména v důsledku ukončení služeb CoinHive, která která webovým stránkám po celém světě umožňovala pomocí jejich skriptů využívat procesory návštěvníků k těžbě virtuálních měn.

 

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK