Salvador se snaží přilákat zahraniční investory, nebude jim danit výnosy z Bitcoinu

Prezident Salvadoru Nayib Bukele se snaží přilákat zahraniční kapitál, aby posílil bitcoinový průmysl ve své zemi, zvláště po kontroverzní cestě, kterou prošel, aby kryptoměna byla přijata jako zákonné platidlo. Nedávné rozhodnutí by mohlo být pro Bitcoin v Salvadoru velmi příznivé … pokud jste cizinci.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Salvador se snaží přilákat zahraniční investory

Podle rozhovoru Javiera Arguety, právního poradce prezidenta Nayiba Bukeleho, zahraniční investoři, kteří vytvoří zisky pomocí Bitcoinu, nebudou platit odpovídající daně:

“Pokud má někdo aktiva v BTC a dosahuje vysokých zisků, nebude platit daň. To má podpořit zahraniční investice. Z navýšení kapitálu ani z příjmu nebudou platit žádné daně. “

Podle současného zákona jsou kapitálové zisky zdaněny paušálně ve výši 10% čistého zisku. Zdanitelné jsou také kapitálové zisky z cenných papírů. Článek 5 zákona o Bitcoinu uvádí, že bitcoinové burzy nebudou podléhat dani z kapitálových zisků jako jakékoli zákonné platidlo. V zákoně není zmínka o žádné výjimce pro zahraniční podniky nebo obchodníky.

Slova Arguety nabízejí pobídku pro společnosti, aby se usadily v Salvadoru. Nayib Bukele už několik měsíců dráždí myšlenku otevření země zahraničnímu kapitálu, který je ochoten rozvíjet služby spojené s Bitcoinem. Dokonce i kryptoměnová aplikace Strike hrála zásadní roli při vývoji projektu Bitcoin Beach v El Zonte. Jedná se o jedno z prvních míst v Salvadoru, které přijímaly Bitcoin jako způsob platby dlouho předtím, než zákon vstoupil v platnost.

Ale zatím neexistuje žádný exekutivní příkaz, který by potvrzoval vyjádření Arguety. Je důležité si uvědomit, že rozpory kolem uplatňování zákona nejsou v Salvadoru neobvyklé. Nejslavnějším případem jsou prohlášení prezidenta Bukeleho, který ujišťuje, že přijetí Bitcoinu bude dobrovolné a jeho použití zdarma, přestože zákon hovoří o jeho povinném přijetí a bitcoinové transakce musí mít přidružený poplatek.

Soukromý kapitál by mohl být klíčem k růstu Bitcoinu

Bitcoin měl v Salvadoru těžký debut. Řada protestů a kritik dala světu najevo, že populace nebyla z přijetí kryptoměny tak nadšená. Následně začaly finanční organizace vyjadřovat nesouhlas s rozhodnutím Salvadoru. Pouze jedna velká středoamerická instituce se rozhodla ukázat svou podporu.

Proto není divu, že prezident Salvadoru je ochoten využít jakékoli možné pomoci a to i ze soukromého sektoru. Mnoho osob na Crypto Twitteru projevilo obdiv k Bukeleho politice a osvobození od daně by pro mnohé z těchto lidí mohlo být více než atraktivní.

A pokud patříte mezi ty nadšence, kteří se chtějí přestěhovat do první 100% skutečně bitcoinové země na světě, salvadorské občanství může být vaše za 3 BTC.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Originální článek Salvador se snaží přilákat zahraniční investory, nebude jim danit výnosy z Bitcoinu pochází z webu CryptoSvet.cz.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK