Uniswap delistuje 100 tokenů – které jsou odstraněny?

Uniswap delistuje 100 tokenů - které jsou odstraněny?

Přední světová decentralizovaná burza Uniswap oznámila vyřazení několika tokenů z rozhraní své aplikace. Společnost Uniswap Labs to oznámila 23. července a zdůraznila, že tokeny byly odstraněny pouze z rozhraní aplikace a že protokol zůstává neměnný:

“Tyto změny se týkají rozhraní na adrese app.uniswap.org – protokol zůstává zcela autonomní a neměnný.”

Společnost Uniswap Labs je vývojář softwaru, který vybudoval front-end portál webových aplikací. Front-end je oddělen od samotného protokolu UNI, což je autonomní kód.

V blogovém příspěvku společnost naznačila, že zvýšený regulační tlak mohl mít vliv na její rozhodnutí. Uvedla: “Sledujeme vyvíjející se regulační rámec.”

Mohlo by tě také zajímat: Bitcoin se pomalu probouzí – 3 důvody, proč obchodníci považují cenu 29 500 USD za nové dno

Co Uniswap delistuje?

Tokeny, které byly vyřazeny z rozhraní platformy, zahrnují nástroje, u kterých může být riziko, že je regulační orgán klasifikuje jako cenné papíry. Například jde o tokenizované akcie, tokeny opcí, tokeny založené na pojištění a syntetická aktiva z platforem krypto derivátů, jako je Synthetix.

Token se zlatou podporou Tether Gold (XAUT) patří mezi cílová aktiva. Zakladatel Uniswapu Hayden Adams však připsal odstranění XAUT kódu. Na černou listinu si našly cestu i tokeny s meme tématem včetně Grumpy Cat (GRUMPY).

Reakce kryptokomunity způsobila, že byla zpochybněna údajná decentralizace společnosti. Argumentuje se tím, že společnost se rozhodla sama a nešlo o veřejné hlasování.

Uniswap je v současnosti přední decentralizovanou burzou podle objemu obchodů. Verze v2 a v3 protokolu uskutečnily za posledních 24 hodin obchod v hodnotě 1,45 miliardy dolarů.

Mezitím regulační tlak na kryptosektor roste na celém světě, zatímco společnosti Binance a BlockFi nedávno vyvolaly hněv úřadů ve Velké Británii a USA.

Mohlo by tě také zajímat: Amazon bude přijímat platby v BTC ještě letos! Kromě toho pracuje i na vlastní kryptoměně

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

The post Uniswap delistuje 100 tokenů – které jsou odstraněny? appeared first on TRADING11.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK