Víte, kolik hackeři a podvodníci odcizili v kryptoměnách od roku 2011?

Víte, kolik hackeři a podvodníci odcizili v kryptoměnách od roku 2011?

Podle nové zprávy amsterdamské blockchainové analytické firmy Crystal Blockchain bylo od roku 2011 odcizeno krypto v hodnotě 7,6 miliard dolarů.

Bylo zjištěno, že v důsledku narušení bezpečnosti bylo odcizeno 2,8 miliardy dolarů, nejčastější narušení je prostřednictvím bezpečnostních systémů kryptoburz. Celkově společnost zdokumentovala 113 narušení bezpečnosti; největším z nich byl hack burzy Coincheck v roce 2018, kdy hackeři odcizili mince NEM v hodnotě více než 535 milionů dolarů.

Spojené státy, Japonsko, Velká Británie, Čína a Jižní Korea zaznamenaly největší narušení bezpečnosti burz. Americké krypto služby byly zacíleny třináctkrát a jsou prvním místě v seznamu.

Další 4,8 miliardy dolarů bylo odcizeno scamy.

Mohlo by vás zajímat: Jak obchodovat na Binance

Od roku 2011 bylo odcizeno 7,6 milard dolarů v kryptoměnách

“Považujeme 7,6 miliard USD za celkovou odcizenou častku. Jedná se o kumulativní hodnotu za posledních 10 let,“ uvedl Kyrylo Chykhradze, produktový ředitel Crystal Blockchain.

Pokud jde o hodnotu, Čína zdaleka vede. Příčinou je hlavně ponziho schéma PlusToken (2,9 miliardy USD) spolu s podvodem WoToken (1 miliarda USD).

Většina kryptoburz, které byly hacknuty, měla nedostatečné zabezpečení a ověření k převodu na nízké úrovni, například pouze e-mail nebo telefonní číslo.

Chykhradze uvedl, že hlavním důvodem zranitelnosti technologie je to, že se průmysl vyvíjí velmi rychlým tempem a na trhu se objevuje stále více subjektů s nedostatečnými opatřeními pro vnitřní bezpečnost.

“Bezpečnostní opatření jsou zanedbávány, protože nové služby si nemohou finančně dovolit věnovat těmto bezpečnostním otázkám tolik pozornosti jako zavedené subjekty.”

Hackeři jsou stále sofistikovanější

Vzhledem k tomu, že metody používané hackery se stále zdokonalují, počet útoků bude jen nadále narůstat. Také u velkých burz, které by měly mít lepší bezpečnostní opatření došlo k narušením.

Chykhradze řekl, že SIM swap se dostává do popředí; tento podvod postihuje nejen krypto, ale i ostatní odvětví.

Ale to, co se skutečně změnilo a vyvinulo, je způsob, jakým tito zločinci perou ukradené prostředky. „Služby s nižšími překážkami pro KYC jsou lepší příležitosti pro praní. Toto je další kritický bod v oblasti zabezpečení krypto služeb. Jak zajistíme, aby praní ukradených prostředků bylo téměř nemožné? “

Jako řešení doporučil několik základních bezpečnostních opatření pro všechny kryptoburzy. Řádné pojištění pro zvláštní případy, interní bezpečnostní tým, používání blockchainového analytického softwaru a zajistit, aby aktiva v rezervách odpovídala množství kryptoměn v online úložišti.

“Můžeme předpokládat, že počet hacků a scamů bude i nadále růst, jak bude růst blockchainový průmysl a trh s kryptoměnami.”

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Víte, kolik hackeři a podvodníci odcizili v kryptoměnách od roku 2011? pochází z webu CryptoSvet.cz.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK